KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11196020
nr 1119 6020
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Akvarell, Lars Norrman (1915-1979), Landsbyggd, 1953, 13x43 cm. Proveniens Kapten Bengtsson - Galleri Bengtsson, Stockholm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 17 juli 2017
kl 20:12:36
15/7 22:12:55
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman